Wyprawka do szpitala dla młodej mamy

Dla większości pań idących rodzić do szpitala, jest to pierwszy raz. Każda mama rodziła bowiem kiedyś pierwsze dziecko, natomiast nie każda rodziła drugie i kolejne. Oznacza to, że większość młodych mam ma prawo nie mieć pojęcia, co może przydać się w szpitalu w takiej sytuacji. A przecież warto to wiedzieć.

Nerwy towarzyszące tym wydarzeniom są zrozumiałe. Spowodowane stresem zapominalstwo nie może się jednak odbijać na komforcie młodej mamy. Wygoda jest bowiem bardzo ważna, nie tylko w chwilach towarzyszących porodowi, ale może właśnie szczególnie podczas wydawania pierwszego potomka na świat.

Po pierwsze: zaplanuj wcześniej

Najważniejsze jest, by pakowania wyprawki nie odkładać do ostatniej chwili. Przygotowując sobie torbę dużo wcześniej, unikniesz konieczności korzystania z wyposażenia szpitalnego, życzliwości współpacjentów oraz nie nadwyrężysz nerwów swojego mężczyzny, który, możesz mi zaufać, będzie już i tak w bardziej niż nerwowym nastroju. Torba zatem musi być przygotowana i jedynie czekać na zabranie do szpitala (może nawet jeździć w bagażniku, jeśli to właśnie samochodem udasz się na miejsce).

Po drugie: najważniejsze trzymaj przy sobie

Są jednak przedmioty, których nie schowasz do torby, gdyż, paradoksalnie, są zbyt ważne, by ryzykować pozostawienie ich w niej, gdyby konieczność udania się do placówki medycznej dopadła Cię w czasie spaceru czy wizyty u znajomych. Dlatego wszelkie dokumenty, badania, prześwietlenia i zalecenia lekarza noś zawsze przy sobie. Najlepiej w torebce, z którą nigdy się nie rozstajesz.

Po trzecie: zadbaj o swój komfort

Poza samą torbą, warto wziąć także ze sobą ulubiony koc czy pled oraz własną, pachnącą domem poduszkę. To uprzyjemni pobyt w surowym jednak miejscu, jakim jest szpital. Komfort poprawi także (już spakowana do torby) wygodna piżama / koszulka. Warto zwrócić uwagę, by było to coś, co ułatwi karmienie. Do tego bielizna – wygodna i przeznaczona dla celów poporodowych (majtki ze specjalnymi wkładkami, staniki także). Ciepłe skarpetki na pewno także się przydadzą. Dobrym pomysłem będzie także ciepły szlafroczek. Zabierz także ubrania na wyjście, choć zapewne i tak zostanie Ci ono dowiezione.

Po czwarte: artykuły higieniczne i kosmetyki

Gdy garderobę mamy skompletowaną, dorzucamy do torby ręczniki papierowe, nawilżane chusteczki, ręczniki kąpielowe, klapki pod prysznic oraz kosmetyki (tutaj dla bezpieczeństwa przydadzą się także takie ze wskazaniem dla matek karmiących – jak na przykład krem na wrażliwe brodawki). Pamiętaj, że od teraz Twoje kosmetyki muszą być pozbawione ostrych substancji zapachowych, a Twoja szorstka skóra może podrażnić skórę maluszka. Zadbaj więc o dobry wybór kosmetyków i jeszcze przed porodem upewnij się, że nie spowodują uczuleń. Jeśli chcesz możesz po prostu używać kosmetyków dla niemowląt – one na pewno będą dla was obojga bezpieczne. Pomadka do ust, która poradzi sobie ze spierzchniętymi wargami nie zajmie dużo miejsca, a może przyczynić się do poprawy nastroju. Jeśli chodzi o makijaż – postaw raczej na naturalność. Dobre zdjęcia zrobisz sobie później, teraz skoncentruj się na wygodzie. Kobieta w ciąży jest piękna sama w sobie. Do tego klapki, które przydadzą się pod prysznic i wygodne kapcie do poruszaniu się po szpitalnych korytarzach. Miej także kobiece drobiazgi, takie jak na przykład spinka, czy gumka do włosów.

Po piąte: woda i przekąski

Torbę uzupełni woda mineralna oraz trochę zdrowych przekąsek. Oczywiście te rzeczy będą na bieżąco uzupełniane przez odwiedzającego Cię partnera. Pamiętaj jednak, że w tym okresie powinnaś mieć to, czego potrzebujesz i to, na co masz ochotę. Dobrym pomysłem jest coś, co przypomni dom, jak na przykład herbata, którą lubisz. Pozwoli Ci się odprężyć, a po zamknięciu oczu poczujesz się jak w domu.

Na koniec: umilacze czasu

Jeśli zamierzasz spędzić w szpitalu jakiś czas, zaopatrz się w sprzęt grający oraz swoją ulubiona muzykę, która pozwoli Ci się odprężyć i uspokoić. Dobra, ale lekka książka także jest doskonałym pomysłem, gdyż pozwala dać wytchnienie dla umysłu. Czytanie uspokaja nie tylko Ciebie, ale i maluszka.

Tak przygotowana torba z pewnością uprzyjemni Ci stresujący z założenia pobyt w szpitalu, poprawi Twój komfort i wzmocni Twoje poczucie bezpieczeństwa. To, plus świadomość, że znajdujesz się w rękach specjalistów sprawi, ze poród przebiegnie bezpiecznie i nie będzie zbyt męczący ani dla Ciebie ani dla Twojego dzieciątka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *