Sesja noworodkowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Pojawienie się dziecka na świecie to dla rodziców niezapomniane przeżycie, jest to chwila, do której zawsze chętnie się wraca. Noworodek zmienia się niemal z dnia na dzień, jeżeli chcemy mieć pamiątkę z jego pierwszych dni życia, sesja noworodkowa to idealny sposób, aby uchwycić jego naturalność w piękny i profesjonalny sposób. Te chwile, kiedy rodzice trzymają na rękach swoje niedawno co urodzone dziecko aż proszą się o zdjęcie, wystarczy spojrzeć na tego typu kadry, by zrozumieć, że trudno wyobrazić sobie moment, który przedstawiałby równie dużo bliskości i czułości.

Sesja noworodkowa – czy warto?

Niemowlę rośnie i rozwija się bardzo szybko. Sesje noworodkowe pozwalają utrwalić chwile, w których jest on po prostu „krzuszynką” i najchętniej słodko śpi. Sesje noworodkowe poprzez zdjęcia detali takich jak małe stópki czy małe rączki są w stanie uchwycić te piękne momenty jego życia. W tym miejscu aż prosi się, aby napisać, że warto zdecydować się na taką sesję, choćby tylko dlatego, aby zatrzymać tę chwilę.

Kolejnym powodem, dla którego sesja noworodkowa to świetny pomysł jest pamiątka na długie lata, i to nie tylko dla nas, ale dla całej rodziny. Profesjonalnie wykonanymi zdjęciami można obdarować np. dziadków, a także ozdobić nimi ściany w naszym domu. Warto również pamiętać o tym, że kiedy dziecko podrośnie, z radością będzie oglądać swoje zdjęcia i wtedy poczujesz, że zrobienie ich to była świetna decyzja.

Fotografowie zajmujący się sesjami noworodkowymi posiadają szereg gadżetów czy pięknych stylizacji, a także potrafią tworzyć niezwykły klimat, dzięki czemu wykorzystując typowe dla tego okresu rozwoju ułożenia noworodka, są w stanie zachować chwile, których nie można odtworzyć później. Piękne aranżacje to kolejny powód, dla którego sesja noworodkowa jest czymś, na co warto się zdecydować.

O czym trzeba pamiętać, decydując się na sesję noworodkową?

Najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać decydując się na taką sesję jest przede wszystkim wybór odpowiedniego fotografa. Tylko współpraca z profesjonalistą zagwarantuje, że sama sesja, a także jej efekty będą niezapomnianą pamiątką. Trzeba zdawać sobie sprawę, że taka sesja wymaga sporej pracy, empatii i zaangażowania ze strony fotografa. Przed wyborem studia, w którym zdjęcia zostaną wykonane, koniecznie zapoznaj się z opiniami w internecie, a także spróbuj znaleźć znajomych, którzy na takie zdjęcia zdecydowali się wcześniej. Pozytywna opinia innych rodziców to najlepszy wyznacznik tego, że fotograf jest prawdziwym profesjonalistą.

Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie takiej sesji w warunkach domowych – maluszek będzie się czuł bezpiecznie i komfortowo, a co za tym idzie również i dla nas taka sesja będzie mniej stresująca.

Kiedy decydować się na sesję noworodkową?

Decyzję o sesji noworodkowej warto podjąć jeszcze przed urodzeniem się dziecka, ponieważ zdjęcia najlepiej wykonać pomiędzy 5, a 14 dniem życia, choć oczywiście może być później. W pierwszych dniach życia jest jednak o wiele łatwiej, co wynika z tego, że maluchy przesypiają większość czasu, a ich sen jest naprawdę głęboki.

Jako rodzice pamiętajmy przede wszystkim o jednym – to noworodek dyktuje rytm pracy, dlatego zarówno my, jak i fotograf musimy się podczas takiej sesji wykazać dużą dawką cierpliwości, dzięki czemu zyskamy wspaniałą i bezcenną pamiątkę na całe życie.

One Reply to “Sesja noworodkowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?”

  1. Racja! Taka sesja to super pamiątka. Sesje rodzinne też są fajną opcją. Szczególnie, gdy mąż pracuje na wyjazdach i rzadko bywamy w komplecie. Nie ma kiedy zrobić wspólnego zdjęcia, a maluszek tak szybko dorasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *