Praca zdalna dla mam, czyli co robić na macierzyńskim.

A gdyby tak zarabiać nie wychodząc z domu? Rzecz niemożliwa dla naszych rodziców w obecnych czasach zajmuje coraz wyższą pozycję na rynku pracy. Jakie zawody możemy wykonywać w domowych pieleszach oraz jakich kwalifikacji wymagać będą od nas pracodawcy? W powyższym tekście oprócz odpowiedzi na te pytania omówimy także wady oraz zalety, jakie niesie za sobą praca zdalna.

Programista, tester, analityk

Ogromne możliwości podjęcia zarobku bez konieczności codziennej wędrówki do biura daje branża IT. Zdalnie pracują programiści, analitycy, czy niektórzy spośród testerów oprogramowania. W tych zawodach bardzo przydają się umiejętności charakterystyczne dla umysłów ścisłych, zdolności do logicznego i analitycznego myślenia, a także dyscyplina i chęć nieustannego rozwoju, nie wspominając o informatycznych umiejętnościach praktycznych. Niekoniecznie musisz posiadać dyplom uczelni wyższej, aby pracować jako jeden z wyżej wymienionych, ponieważ istnieje mnóstwo szkoleń, czy kursów, które umożliwią ci zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Wszystko, co uda ci się osiągnąć w tej branży jest zależne od twojej determinacji i wysiłku włożonego we wdrażaniu się w wiedzę potrzebną do wykonywania rodzaju pracy zdalnej.

Specjalista od treści

Kolejnym rodzajem zatrudnienia, który nie wymaga od ciebie obecności w miejscu pracy jest copywriter i specjalista od content marketingu. Praca zdalna przy tworzeniu treści, również wymaga dyscypliny i samozaparcia, a także sumienności, punktualności i skrupulatności. Musisz posiadać lekkie pióro, a także być zorientowanym w zasadach rządzących SEO i CEO.

Pozycjonowanie stron www stało się usługą bardzo pożądaną na rynku usług marketingowych. Współpraca z copywriterami jest bardzo ważną, a wręcz nieodłączną częścią pracy każdego specjalisty SEO. W pracy copywritera SEO moim zdaniem bardzo przydatna jest umiejętność skutecznego poruszania się po mediach społecznościowych i znajomość podstawowych technik i narzędzi pomocnych w marketingu. 

Paweł Mrozowski – Specjalista SEO z mrozowskiseo.pl

Nawet jeśli nie uda ci się znaleźć stałej pracy w charakterze copywritera lub osoby prowadzącej profil danej firmy, możesz zdobywać doświadczenie i zarabiać jako freelancer, łapiąc kolejne zlecenia i poszerzając swoje portfolio. Ten rodzaj pracy zdalnej może być również traktowany jako dorywczy patent na zasilenie portfela. Wystarczy dostęp do Internetu i chęci.

Sklep internetowy

Prowadzenie sklepu internetowego stało się bardzo modne w ostatnim czasie. Dzięki zminimalizowaniu kosztów wynajmu lokalu usługowego, czynszu i mediów sprzedawcy działający w sieci mogą obniżać ceny produktów, co przekłada się na ilość zadowolonych klientów i wizerunek marki. Bardzo duży odsetek ludzi przekonuje się do zakupów on-line, ponieważ pozwalają one na sporą oszczędność czasu.
Osoby chcące pracować w dowolnym miejscu mogą również zostać influencami, czy youtuberami i zarabiać za sprawą zasięgów, monetyzacji, czy reklamowania marek na swoich profilach.

Plusy i minusy pracy zdalnej

Praca zdalna jak każdy rodzaj zarabiania ma swoje plusy i minusy. Do zalet tego rodzaju zatrudnienia należą z pewnością możliwość pracowania z każdego miejsca na świecie, niezależnie od tego, czy podróżujesz, czy siedzisz na własnej kanapie. Ważne jest również to, iż możesz samodzielnie i na własnych warunkach urządzić i zorganizować swoje miejsce pracy, a także nie jesteś uwiązany przez sztywne godziny wyznaczone przez pracodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *