Pomysły na prezent świąteczny dla niemowlaka

Gdy nadchodzi czas przedświątecznych poszukiwań prezentów, najbardziej chcemy nimi sprawić przyjemność dzieciom. Asortyment zabawek, gadżetów i ubranek w sklepach dziecięcych bywa oszałamiający, co teoretycznie powinno ułatwić nam wybór, jednak w rzeczywistości może przysporzyć kłopotu. W przypadku starszych pociech sprawa jest nieco prostsza, gdyż zazwyczaj wyczekują one konkretnych zabawek, o które zresztą odpowiednio wcześniej proszą świętego Mikołaja. Dużo trudniej zdecydować, gdy chcemy kupić prezent pod choinkę dla noworodka lub niemowlaka. Jaki podarunek okaże się najbardziej trafiony? Kilka podpowiedzi poniżej.

Rzeczy, których nigdy zbyt wiele

Każdy z młodych rodziców potwierdzi, że istnieje grupa prezentów, które niezależnie od okazji zawsze przydadzą się w opiece nad maluszkiem. Podarowanie pod choinkę pieluszek jest niezwykle praktycznym pomysłem, tak samo jak inne akcesoria potrzebne przy przewijaniu, kąpieli i karmieniu niemowlaka. W sklepach znajdziemy również mnóstwo zestawów ubranek, kocyków i pościeli, często już zapakowanych z myślą o nabyciu ich w ramach prezentu.

Wybierając pampersy, butelki czy smoczek należy jednak pamiętać, aby wcześniej dowiedzieć się, czy rodzice na pewno będą chcieli korzystać z przedmiotu danej marki i konkretnego typu. Małe dzieci wymagają szczególnej opieki, między innymi ze względu na wrażliwą skórę i zdarza się, że niektóre akcesoria nie będą odpowiednie dla niemowlaka, którego chcemy obdarować. Ponadto takie prezenty, chociaż dobrze dobrane z pewnością się nie zmarnują, mogą się wydawać mało ciekawe i niezbyt osobiste. Zostaną szybko wykorzystane, a prędko rosnące dziecko nie będzie o nich pamiętać. Może lepiej pomyśleć o prezencie, który będzie praktyczny ale też ucieszy samego obdarowanego?

Przyjemne i pożyteczne

Chociaż można odnieść wrażenie, że twórcy zabawek co roku prześcigają się w projektowaniu coraz ładniejszych i zarazem przydatnych zabawek, jest jeden typ, który zawsze sprawdzi się jako bożonarodzeniowy prezent dla niemowlaka. Mowa o zabawkach, najczęściej pluszakach, które emitują tak zwany biały szum. Jest to rodzaj dźwięku, który ludzkie ucho odbiera jako bardzo kojący. Dorosłemu może on przypominać padający deszcz, wiatr, wzburzone morze czy włączoną suszarkę do włosów, jednak dla maluszka jest to dźwięk podobny do tego, który słyszy w brzuchu mamy jeszcze przed narodzinami. Dzięki temu biały szum pomaga mu szybciej wyciszyć się i zapaść w spokojny sen.

Zabawki stworzone z myślą o emitowaniu białego szumu to najczęściej urocze, pluszowe misie lub inne zwierzątka, w różnych kolorach i wielkościach. Często posiadają opcję regulacji głośności i czasu trwania dźwięku oraz kilka jego odmian, na przykład szum zbliżony do mruczenia lub odgłosów przyrody. W sklepach można trafić także na inne rodzaje przedmiotów wydających biały szum, takie jak lampki nocne, karuzele do powieszenia nad łóżeczko czy leżaczki i bujaczki dla niemowląt.

Pluszowe szumiące misie wydają się spośród nich najciekawszą propozycją prezentu, gdyż przydadzą się noworodkowi i jego rodzicom od dnia narodzin i jeszcze później, przez dłuższy okres czasu. Rosnący i ciekawy świata niemowlak z pewnością będzie chciał nie tylko zasypiać przy pluszaku, ale też bawić się i rozwijać mając obok ulubionego misia. W ten sposób sprawimy dziecku najpiękniejszy podarunek, który będzie mu towarzyszył przez wiele dni i nocy.

One Reply to “Pomysły na prezent świąteczny dla niemowlaka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *